Pro studenty 2. ročníků bylo v pátek přesunuto vyučování do exteriérů. Konkrétně na jednu z našich národních kulturních památek, na Vyšehrad.
Teplé listopadové počasí umožnilo poměrně dlouho procházku. Hlavním cílem studentů bylo místo posledního odpočinku velikánů české historie. Než se ovšem na vyhlášený vyšehradský hřbitov dostali, připomněli si románský sloh u rotundy sv. Martina, novogotický sloh u kostela sv. Petra a Pavla, příběhy z českých pověstí u soch J. V. Myslbeka a podívali se i na první sochu sv. Václava, která stála na Václavském náměstí. V průběhu vycházky studenti neopomněli obdivovat další pražské architektonické skvosty z vyšehradských vyhlídek.
Na hřbitově si pak studenti připomněli mnohé z historie tohoto pietního místa a některé životních příběhů významných českých osobností napříč stoletími. Zastavili se u hrobu Karla Čapka, Waldemara Matušky či Josefa Bicana. V rámci samostatné práce pak studenti měli za úkol najít místa posledního odpočinku osobností z 19. století.
Na Vyšehradě je sice občas větrno, ale výuka zde je velmi příjemná a přínosná.