Dne 11.5. 2016 se žáci druhého ročníku ANOA vzdělávali, v rámci přírodovědných předmětů, v prostorách Národního technického muzea v Praze. Při této edukaci žáci naplňovali průřezová témata „Člověk a svět práce, Člověk a životní prostředí, Občan v demokratické společnosti a IKT“ , a to během prohlídky 14 unikátních expozic ve třech nadzemních a ve třech podzemních podlažích objektu Národního technického muzea v Praze.
Hned před vchodem do budovy Národního technického muzea nás zaujala replika funkčního středověkého jeřábu. Žáci obdivovali celé dopoledne „Staletí technického důvtipu“.
Chlapce potěšil pohled na historické dopravní prostředky a fotografický ateliér. Děvčata se pro změnu nemohla odtrhnout od tiskařských strojů, na kterých pracovali naši předkové, aby nám informace odpovídající jejich době zachovali i v tištěné podobě.
Také nás nadchla probíhající výstava k oslavám 700. výročí narození císaře a krále Karla IV. Tato výstava velmi pestrým a moderním způsobem přibližuje každému návštěvníkovi prostředí stavebních hutí a též metody a nástroje většiny stavebních řemesel, používaných zejména v době vlády Karla IV.
Naši žáci byli překvapeni, že středověké stavební stroje byly důmyslné ve své myšlence a velmi jednoduché v provedení. Viděli jsme na vlastní oči tyto jednoduché středověké nástroje zedníků, tesařů, kameníků, které pomohly vytvořit geniální stavby nejen v Praze a které obdivuje celý svět.
Kromě hezkých vjemů a zážitků, mimo jiné i v podobě pěkného výhledu na Prahu z třetího patra budovy Národního technického muzea, jsme si všichni odnesli moře informací z různých technických oborů, které si v příštích dnech spolu se žáky v přírodovědných předmětech utřídíme.
Za obecný pedagogický dohled: Mgr. D. Vichrová, Mgr. J. Kos