Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Studentky a studenti třídy A4A v pondělí absolvovali v rámci výuky české a světové literatury procházku po stopách autorů židovského původu. Během cesty nejmenším městem v Praze, které už od konce 19. století neexistuje, jsme zjistili, jak málo známe místa, kterými procházíme a kolik zajímavostí najdeme pod našima nohama nebo nad našimi hlavami.

Obdivovali jsme nejen architekturu přezdobené Pařížské, ale zároveň i vzhled jedné z nejstarších synagog na světě Staronové synagogy, která je neodmyslitelně spojana s pověstí o Golemovi. 

Josefovem prošla řada významných českých autorů, a ty jsme si připomněli (A. Lustig, P. Tigrid, F. Kafka). Po absolvování celé trasy pak dostali studenti pracovní listy a ve skupinách objevovali kameny zmizelých pod nohama chodců. Opět nás dostalo, že do transportu za 2. světové války byly zařazeny i malé děti.  A jaké jsou reakce studentů?

„Líbilo se mně, že jsem poznal něco nového.“

„Tyto akce by se mohly konat častěji, naučit se historii / umělecké slohy v praxi je zajímavější a spíš si to zapamatujeme.“

„Člověk chodí kolem a nikdy se nepodívá nahoru nebo dolů a tudíž si vůbec neuvědomí tu krásu.“

„Dlažební kostky byly pro mě velmi zajímavé, nevěděl jsem o nich. Doufám, že ještě nějakou procházku po Praze zažiji.“

„Dlažební kostky se jmény zmizelých jsou zajímavý nápad, kterého si všimne jen určitý počet lidí.“

Po stopách autorů židovského původu