Anglo-německá obchodní akademie

přepni
Skrýt animaci

Každoročně plánujeme se studenty naší školy výuku v exteriérech. Můžeme tak lépe poznat, o čem se učíme v hodinách českého jazyka a literatury nebo v hodinách základů společenských věd.

A protože shodou okolností žijeme v jednom z nejkrásnějších měst na světě, zjišťujeme při tom, proč davy turistů zaplavují Prahu. Čtvrteční putování po slavných osobnostech 19. století absolvovaly na Vyšehradě druhé ročníky. Po krátké informaci o dějinách Vyšehradu a významných místech této kulturní památky, vydaly se jednotlivé skupiny plnit úkoly pracovního listu. Vždy se snažím, aby se studenti dozvěděli něco nového. Letošní novinkou byla informace, proč Karel IV. odpustil obyvatelům Stadic veškeré daně, ale zároveň je zavázal plněním dvou povinností. Protože byl po matce Přemyslovec, snažil se uchovat v paměti dědictví svých předků. Podle pověsti první Přemyslovec byl Přemysl Oráč, než odešel na Vyšehrad, aby usedl na knížecí stolec, zabodl do země lískový prut, ten se zazelenal a začal plodit. Stadičtí měli za povinnost o lísku pečovat a každý rok na Hrad posílat sklizené oříšky.
Požádala jsem studenty, aby napsali, jak byli s vycházkou spokojení a odpovědi? Téměř všichni ano, výhrady se týkaly příliš teplého počasí, kvetoucích keřů, krátkého času stráveného na hradbách, zjednodušení pracovních listů a zařazení dalších aktivit. Zároveň se v reakcích objevily náměty, kam příště. Tak snad nám do dalších akcí covid nehodí opět vidle.

01